Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоЕкспертна думкаНовини

У нас є мрія: Навіщо світу потрібен Спецтрибунал щодо злочину російської агресії проти України, — Виконавча директорка АПУ Інна Ліньова

Виконавча директорка Асоціації правників України Інна Ліньова у колонці для Euromaidan Press розповіла, чому Україні та світу терміново і в пріоритетному порядку потрібен Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії.

Авторка пише:

Злочин агресії – «матір всіх злочинів» – є окремим злочином, передбаченим міжнародним правом, відмінним від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Відповідальним за нього є саме вище військово-політичне керівництво держави, тобто будь-яка особа, «яка перебуває в стані фактичного здійснення керівництва або контролю за політичними чи військовими діями держави». Злочин агресії створює фундамент для всіх інших злочинів, і, що найважливіше, кидає виклик міжнародному світовому порядку та руйнує демократичне суспільство.

У розпал найжорстокішої та найруйнівнішої війни, яку бачила Європа з 1945 року, експерти виявляють, що жодна з існуючих міжнародних судових інституцій не має юрисдикції щодо розгляду злочину агресії проти України. Міжнародний кримінальний суд, який був спеціально створений для розгляду міжнародних злочинів, теж не може, оскільки ні Україна, ні РФ не ратифікували його Статут, а Рада Безпеки ООН, яка б могла «активувати» юрисдикцію МКС, сама заблокована правом вето РФ.

Інна Ліньова наголошує, що з юридичної точки зору є лише один логічний і правильний шлях – створити спеціальний міжнародний суд, який спеціально та виключно розглядатиме злочин агресії – Спеціальний трибунал для злочину агресії проти України.

Цивілізований світ розуміє і погоджується, що Трибунал значною мірою позбавить президента Путіна підтримки, а головне — перенесе питання відповідальності вищого військово-політичного керівництва Російської Федерації з політичної площини в правову.

Прочитати матеріал у повній версії можна за посиланням (англійською).

Позиція Асоціації правників України щодо створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України доступна за посиланням.

Related posts
Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Троє членів АПУ кандидують до Антикорради при Міноборони. Що спонукало їх до цього?

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл

Новини

Менторська програма Комітету АПУ з міжнародного права: дедлайн продовжено до 15 квітня!