Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

У Вашингтоні АПУ долучилася до дискусії про повоєнну відбудову України

Автор фото на обкладинці — Владислав Рашкован

Робочий сніданок із панельною дискусією на тему «Відбудова України: інвестиції та верховенство права» відбувся 31 січня 2023 року в Посольстві Німеччини у Вашингтоні. У заході, організованому Посольствами України та ФРН у США за підтримки Асоціації правників України (АПУ), взяли участь провідні українські, німецькі й американські експерти в різних галузях. Загалом на сніданку були присутні понад 130 учасників. Програму заходу можна переглянути за цим посиланням.

Темою панельної дискусії став правовий аспект майбутнього повоєнного відновлення української економіки. У дискусії, зокрема, взяв участь Микола Стеценко, член Правління АПУ та керуючий партнер AVELLUM. Також долучилися Пол Массаро, старший політичний радник Гельсінської комісії США з питань боротьби з корупцією та санкцій, Ульріх Весселс, президент Федеральної асоціації юристів Німеччини (Bundesrechtsanwaltskammer, BRAK), та Гонзало Зебаллос, майбутній голова Міжнародної секції Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк (New York State Bar Association, NYSBA). Дискусію модерувала Ірина Паліашвілі, Президентка Української юридичної групи (RULG), голова Юридичного комітету Американсько-української ділової ради (USUBC) та членкиня АПУ.

Посольство Німеччини стало співорганізатором сніданку невипадково: ФРН має унікальний досвід швидкого економічного відродження після Другої світової війни. «Німецьке економічне диво» (Wirtschaftswunder) перетворило зруйновану вщент країну на одну з найпотужніших економік світу. Ключовими чинниками успіху Німеччини були євроінтеграція й безперервна фінансова та інституційна допомога з боку США та європейських партнерів. Україна також уже рухається схожим шляхом, і важливо розуміти, що цей рух швидко прискориться після перемоги країни у війні.

Під час дискусії юристи з різних країн поділилися думками про те, які складові забезпечення верховенства права необхідні для залучення Україною інвестицій із США та країн Європи, що потрібно змінити, яку допомогу й рекомендації можуть надати трансатлантичні ділові кола та юридичні спільноти.

Микола Стеценко у своєму виступі розвіяв поширені серед західної аудиторії міфи про перепони, з якими нібито стикається іноземний бізнес в Україні, як-от суцільна бюрократія, невідповідність національного законодавства західним стандартам, незахищеність приватної власності тощо.

«Багато цих міфів є плодами цілеспрямованої антиукраїнської пропаганди, яку часто фінансує Росія», — наголосив він.

Говорячи про підготовку України до залучення іноземних інвестицій після війни, Микола Стеценко відзначив те, що вже для цього було зроблено українською владою. Зокрема, він згадав створення Фонду відновлення та трансформації економіки й Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, створені до повномасштабного російського вторгнення індустріальні парки, формування нового складу Вищої ради правосуддя, призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Водночас пан Стеценко наголосив на кроках, які ще повинні зробити як український уряд (продумана імміграційна політика, зниження ПДВ для харчової промисловості й АПК, завершення приватизації нестратегічних активів тощо), так і уряди країн Заходу (створення фондів прямих інвестицій, надання держгарантій та прямих кредитів компаніям, котрі бажатимуть інвестувати в Україну, моніторинг перебігу судової реформи в Україні тощо) для успішної повоєнної відбудови країни. Додаткові аргументи, наведені Миколою Стеценком під час виступу, доступні за посиланням.

Більш детальну інформацію про зусилля України та міжнародної спільноти для забезпечення повоєнної відбудови можна знайти в аналітичній довідці, підготовленій та люб’язно наданій АПУ Іриною Паліашвілі.

Related posts
Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club

Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів