Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Україна починає роботу зі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Президент Володимир Зеленський утворив робочу групу з опрацювання питання створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України. 

Відповідний указ №661/2022 опублікований на сайті Офісу президента.

Робочу групу створено з метою забезпечення належного міжнародного розслідування і притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України, розробки та підготовки пропозицій щодо створення спеціального міжнародного трибуналу.

Робочій групі доручено напрацювати та внести пропозиції стосовно створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Асоціація правників України одразу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну неодноразово наголошувала на необхідності створення Спецтрибуналу для Росії, а також приєдналася до звернення представників українських організацій громадянського суспільства до ООН з вимогою створити спеціальний міжнародний трибунал над президентом Росії Володимиром Путіним та всіма посадовими особами РФ, які відповідають за розв‘язання загарбницької війни з найтяжчими наслідками для народу України.

Міжнародна спільнота підтримує АПУ у питанні створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Зокрема, Ukraine Task Force of The Global Accountability Network опублікував технічний документ, який містить проєкт резолюції Генеральній Асамблеї ООН з рекомендацією Генсеку ООН укласти двосторонню угоду про створення Спеціального трибуналу для України щодо злочину агресії разом з розробкою статуту трибуналу. Детальніше – за посиланням

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!