Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

ЄСПЛ залучив АПУ в якості третьої сторони у справі «Станіслав Володимирович Шевчук проти України»

У відповідь на письмове звернення Асоціації правників України (АПУ) Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив АПУ подати письмові зауваження у справі «Станіслав Володимирович Шевчук проти України» (заява № 474/21) відповідно до п. 2 ст. 36 Європейської конвенції з прав людини та правила 44 Правил ЄСПЛ.

Нагадаємо, що справа стосується звільнення заявника, Станіслава Шевчука, з посади судді та Голови Конституційного Суду України за результатами дисциплінарного провадження. У своїй заяві до Суду заявник оскаржує процедуру його звільнення та стверджує, що дисциплінарне провадження проти нього було несправедливим і що він не мав доступу до належного судового розгляду його справи національними судами. АПУ вважає, що вказана справа має велике значення для розвитку конституційного судочинства в Україні. Питання про призначення та звільнення суддів КСУ повинні розглядатися в контексті більш широкої реформи системи юстиції України та з урахуванням стандартів Ради Європи і найкращих міжнародних практик.

Related posts
Звернення та заявиНовини

Комітети АПУ звернулися з проханням врегулювати питання підтвердження права фізичних та юридичних осіб на пільги, встановлені Податковим кодексом України

Збір доказів воєнних злочинівНовиниПодії

У Вашингтоні відбудеться конференція щодо Нюрнберзьких принципів: однією з тем буде Україна

Новини

Проєкт FORCE опитує адвокатів щодо практики взаємного визнання постанов про заморожування й конфіскацію активів

Новини

Урегулювання заборгованості фізосіб, постраждалих від війни: АПУ та USAID провели круглий стіл