Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

ЄСПЛ залучив АПУ в якості третьої сторони у справі «Станіслав Володимирович Шевчук проти України»

У відповідь на письмове звернення Асоціації правників України (АПУ) Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив АПУ подати письмові зауваження у справі «Станіслав Володимирович Шевчук проти України» (заява № 474/21) відповідно до п. 2 ст. 36 Європейської конвенції з прав людини та правила 44 Правил ЄСПЛ.

Нагадаємо, що справа стосується звільнення заявника, Станіслава Шевчука, з посади судді та Голови Конституційного Суду України за результатами дисциплінарного провадження. У своїй заяві до Суду заявник оскаржує процедуру його звільнення та стверджує, що дисциплінарне провадження проти нього було несправедливим і що він не мав доступу до належного судового розгляду його справи національними судами. АПУ вважає, що вказана справа має велике значення для розвитку конституційного судочинства в Україні. Питання про призначення та звільнення суддів КСУ повинні розглядатися в контексті більш широкої реформи системи юстиції України та з урахуванням стандартів Ради Європи і найкращих міжнародних практик.

Related posts
Експертна думкаНовини

«Транспортний безвіз»: відповіді на найпоширеніші запитання українського експортера

Експертна думкаНовини

Наміри Кремля: чому війна Росії проти України є геноцидом українського народу. Матеріал Президентки АПУ Анни Огренчук для «Радіо Свобода»

ВажливоНовини

Створення Спеціального трибуналу для України у справах про злочин агресії - GAN готує офіційну доповідь

Новини

Унікальна можливість для українських правників: 80% знижки на LL.M. у США