Ви маєте змогу допомогти АПУ

Збір доказів воєнних злочинівМіжнародна підтримкаНовини

Європарламент закликав створити Спеціальний трибунал щодо злочину агресії РФ проти України

Європейський парламент у четвер, 19 січня, ухвалив резолюцію, в якій закликає Європейський Союз у тісній співпраці з Україною та міжнародною спільнотою домагатися створення Спеціального міжнародного трибуналу задля притягнення до відповідальності політичного й військового керівництва Росії та її союзників за злочин агресії проти України.

У резолюції зазначено, що звірства, вчинені російськими військами в Бучі, Ірпені та багатьох інших українських містах, розкривають жорстокість війни й підкреслюють важливість скоординованих міжнародних дій для притягнення винних до відповідальності згідно з міжнародним правом.

На думку європарламентаріїв, створення трибуналу заповнило б вакуум у міжнародному кримінальному правосудді та доповнило б слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки у випадку України він зараз не в змозі розслідувати злочин агресії.

У резолюції наголошено, що трибунал повинен мати юрисдикцію на притягнення до відповідальності не лише Володимира Путіна й політичного та військового керівництва Росії, а й Олександра Лукашенка та його поплічників у Білорусі.

Європарламент вважає, що ЄС повинен спільно з Україною негайно розпочати підготовчу роботу зі створення трибуналу й зосередитися на створенні механізмів для суду, а також підтримати українські та міжнародні органи влади в отриманні доказів, які будуть використані в майбутньому.

Євродепутати переконані, що створення трибуналу надішле російському суспільству та міжнародній спільноті дуже чіткий сигнал про те, що Путін і все російське керівництво можуть бути засуджені за злочин агресії проти України. Також у резолюції зазначено, що, поки Путін при владі, повернутися до звичного ведення справ між РФ і Заходом неможливо.

Документ підтримали 472 парламентарії, 19 проголосували «проти», 33 утрималися.

Нагадаємо, Асоціація правників України активно підтримує ідею створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Related posts
Новини

Опитування щодо удосконалення процесуального законодавства

Новини

«Соколовський і партнери» — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!

Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.