Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

Європейський суд з прав людини подовжив запобіжні заходи у зв’язку зі збройним нападом Росії

1 квітня 2022 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), розглянувши інформацію, надану Урядом України, та свої попередні рішення, якими РФ було наказано вжити тимчасових заходів з огляду на збройний напад РФ на Україну, ухвалив рішення про продовження застосування таких тимчасових заходів.

Нагадаємо, 1 березня ЄСПЛ наказав «Уряду Росії утримуватися від військових нападів на цивільне населення та цивільні об’єкти, у тому числі житлові приміщення, автомобілі екстрених служб та інші особливо цивільні об’єкти, що охороняються, такі як школи та лікарні, а також негайно забезпечити безпеку медичних установ, особового складу та аварійно-рятувальних служб у межах атакованої або обложеної російськими військами території».

А 4 березня ЄСПЛ ухвалив ще одне рішення, яким зобов’язав РФ «забезпечити безперешкодний доступ цивільного населення до безпечних шляхів евакуації, медичної допомоги, продуктів харчування та інших предметів першої необхідності, швидкий і безперешкодний прохід гуманітарної допомоги та переміщення гуманітарних працівників».

У доповнення вищезазначених заходів, ЄСПЛ конкретизував, що зазначені у попередніх рішеннях шляхи евакуації повинні дозволити мирним жителям шукати притулок у безпечніших регіонах України. Крім того, Суд вирішив повідомити про своє рішення Комітет Міністрів Ради Європи, який здійснює нагляд за виконанням рішень ЄСПЛ.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман