Ви маєте змогу допомогти АПУ

Новини

З 16 вересня 2022 року Російська Федерація перестає бути стороною Європейської конвенції з прав людини

22 березня 2022 року Європейський суд з прав людини ухвалив резолюцію щодо наслідків припинення членства РФ у Раді Європи відповідно до статті 58 Європейської конвенції з прав людини.

Згідно з резолюцією, Росія перестає бути договірною стороною Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод з 16 вересня 2022 року. Також ЄСПЛ скасував попереднє рішення голови Суду від 16 березня про призупинення розгляду усіх справ проти Росії. Тим самим ЄСПЛ поновив розгляд справ проти РФ.

ЄСПЛ зазначив, що він має повноваження розглядати заяви проти Російської Федерації щодо можливих порушень Європейської конвенції з прав людини, якщо такі порушення матимуть місце до 16 вересня 2022 року.

У резолюції ЄСПЛ наголошується, що вона не заважає розгляду будь-якого правового питання, пов’язаного з наслідками припинення членства РФ в Раді Європи, які можуть виникнути під час здійснення Судом своєї компетенції під час розгляду відповідно до Конвенції переданих йому справ.

Related posts
Експертна думкаНовини

«Транспортний безвіз»: відповіді на найпоширеніші запитання українського експортера

Експертна думкаНовини

Наміри Кремля: чому війна Росії проти України є геноцидом українського народу. Матеріал Президентки АПУ Анни Огренчук для «Радіо Свобода»

ВажливоНовини

Створення Спеціального трибуналу для України у справах про злочин агресії - GAN готує офіційну доповідь

Новини

Унікальна можливість для українських правників: 80% знижки на LL.M. у США