Ви маєте змогу допомогти АПУ

Звернення та заявиНовини

Заява Асоціації правників України щодо участі Республіки Білорусь у війні Російської Федерації проти України

27 лютого 2022 року, на четвертий день війни Російської Федерації проти України, самопроголошений уряд Республіки Білорусь планує офіційно ухвалити рішення про участь білоруської армії у війні Російської Федерації проти України та оголосити часткову мобілізацію населення.

Водночас, Республіка Білорусь ВЖЕ є стороною військових дій, оскільки забезпечила розміщення збройних сил Російської Федерації на своїй території, надала можливість наступу на Україну з україно-білоруського кордону і безпосередньо здійснила обстріл території України. 24 лютого з території Республіки Білорусь було випущено балістичні ракети, а вранці 27 лютого – крилату ракету, що самопроголошений президент Олександр Лукашенко підтвердив.

Республіка Білорусь, як Російська Федерація, відкрито і грубо порушує принципи і норми міжнародного права і вчиняє воєнні злочини та злочини проти людяності. Самопроголошений президент Республіки Білорусь підтримує агресивну війну проти України і публічно схвалює дії Кремля. Такі діє є підставою для термінового введення санкцій проти Республіки Білорусь та проти її фактичного керівництва.

Асоціація правників України вимагає у міжнародних організацій та іноземних урядів вжити заходів для ПОВНОЇ ФІНАНСОВОЇ, ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ, а саме:

  • ПОВНІСТЮ відключити Республіку Білорусь від міжнародної міжбанківської системи SWIFT та блокувати доступ до іноземної валюти, зокрема американського долара та євро, до повного припинення військових дій в Україні та відведення російських та білоруських військ з території України;
  • ВВЕСТИ ПЕРСОНАЛЬНІ САНКЦІЇ ПРОТИ ВСЬОГО БЕЗ ВИНЯТКУ політичного та військового фактичного керівництва Республіки Білорусь та їх оточення, бізнес еліти, наближеної до самопроголошеного Президента Республіки Білорусь, керівників банків та юридичних осіб, причетних до здійснення агресії;
  • запровадити СЕКТОРАЛЬНІ САНКЦІЇ ПРОТИ РЕСПУБЛІКИ БІЛОРУСЬ В СФЕРАХ, ЯКІ Є КРИТИЧНИМИ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ ТА ЗБРОЙНИХ СИЛ;
  • ПРИПИНИТИ БУДЬ-ЯКУ ТОРГІВЛЮ З РЕСПУБЛІКОЮ БІЛОРУСЬ з метою її безкомпромісної економічної ізоляції до повного припинення участі Республіки Білорусь у війні з Україною;
  • вжити заходів для персональної відповідальності самопроголошеного Президента Республіки Білорусь;
  • з урахуванням вірогідного приєднання збройних сил Республіки Білорусь до збройної агресії проти України в черговий раз закликаємо ВВЕСТИ В УКРАЇНУ МИРОТВОРЧИЙ КОНТИНГЕНТ ООН.

Текст звернення правничої спільноти доступний за лінком.

Related posts
Новини

«Класифікатор професій»: виклики та бачення реформи в контексті правничої професії, - відбувся захід АПУ та Програми USAID «Справедливість для всіх»

ВажливоНовини

Злочини РФ, вчинені з лютого до липня 2022 року в Україні, задокументовано у Другому, доповненому, звіті Global Accountability Network

Експертна думкаНовини

Сергій Козьяков: Практично всі юристи розуміють, що Україна – це невід’ємна частина європейського правового простору

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман