Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Фелікс Нґ

Асоціація правників України продовжує знайомство нашої аудиторії з міжнародними учасниками АПУ. Герой сьогоднішньої публікації – Фелікс Нґ.

Фелікс Нґ — юрист, який має ліцензію на практику в Гонконзі, Англії та Уельсі та Дубайському міжнародному фінансовому центрі (DIFC). Він є партнером компанії Haldanes у Гонконгу та спеціалізується на веденні кримінальних справ, фінансовому регулюванні та законодавстві про попередження корупції і конкуренцію.

Окрім того, Фелікс був суддею мут корту Міжнародного кримінального суду (МКС), що проходив у Гаазі, був офіцером Комітетів з кримінального права, з питань комерційної злочинності та Комітеті молодих юристів Міжнародної асоціації юристів (IBA) більше десяти років.

Нещодавно Фелікс був номінований як «Юрист року з вирішення спорів» на Asian Legal Business Law Awards 2022, завдяки чому його юридична фірма стала найкращою юридичною фірмою року у кримінальних справах.

Чому ви вирішили стати міжнародним учасником АПУ?

Воєнні злочини, злочини проти людяності та міжнародне гуманітарне право завжди цікавили мене як фахівця. Я пройшов спеціальну підготовку у Міжрегіональному дослідницькому інституті ООН з питань злочинності та правосуддя (UNICRI) у Турині та Лейденському університеті в Гаазі. Був свідком судового процесу над Томасом Лубангою, засудженим військовим злочинцем із Демократичної Республіки Конго, у залі суду МКС у Гаазі у 2009 році. Це стало справді незабутнім професійним досвідом.

Я народився і виріс у Гонконзі – місті, якого не торкалися міжнародні збройні конфлікти. Ще у підлітковому віці трагічні телевізійні новини про війну в Боснії на початку 1990-х років вразили мене, особливо жахливий геноцид у Сребрениці та гуманітарна криза, що послідувала за цим.

Я відвідав Сараєво в 2015 році на 20-ту річницю війни і мав можливість поспілкуватися з місцевими боснійцями, які поділилися захоплюючими історіями про захист своєї батьківщини або про те, як вони за одну ніч стали біженцями. Хоча війна закінчилася два десятиліття тому, травма (і певною мірою ненависть) залишалася на невизначений термін, що мене дуже засмучувало.

Тому це змусило мене задуматися, що міг би зробити міжнародний кримінальний адвокат, щоб допомогти людям у охоплених війною юрисдикціях.

Російсько-українська війна загострюється, гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу. Мене зворушили історії про стійкість, гордість і професіоналізм, якими поділилися мої українські друзі-юристи. Більшість із них живуть і працюють у Києві, невпинно виконуючи свої законні та сімейні обов’язки навіть під час повітряних тривог.

Перебуваючи фізично за п’ять тисяч миль від зони конфлікту, я вирішив вступити до Асоціації правників України та підтримати адвокатів, які постраждали від війни. Я просто відчуваю, що це найменше, що ми можемо зробити, щоб допомогти нашим колегам у важкій ситуації.

На вашу думку, які виклики стоять перед юридичною професією сьогодні?

«Велике звільнення», тобто тенденція, за якої співробітники добровільно йдуть з роботи в масовому порядку, у юридичному секторі реальна. Серед моїх колег часто трапляється вигорання, частково через сучасні технології, які (на жаль) з’єднують клієнтів із юристами цілодобово та без вихідних за допомогою електронної пошти, програм і соціальних мереж.

Високі зарплати самі по собі точно не є рішенням для залучення та утримання талантів у наш час – гнучкі умови праці, сприятлива культура та повага до особистого життя юристів були б життєво важливими для юридичних фірм.

Як ви думаєте, як виглядатиме професія юриста у майбутньому?

З поширенням штучного інтелекту та спеціалізованих технологій традиційні форми надання юридичних послуг, ймовірно, будуть підтримуватися автоматизованими системами, чат-ботами або іншим програмним забезпеченням, що засновано на великих даних. Більш рутинна робота, така як підготовка контрактів або комплаєнс, швидше за все, зникне, оскільки клієнти зможуть використовувати орієнтовані на користувача автоматизовані рішення для вирішення цих завдань без юристів у майбутньому.

Приблизно десять років тому ніхто з нас не міг уявити проведення судових процесів і розслідувань за допомогою засобів відеоконференцій і платформ обміну документами.

Мені було б цікаво побачити чи зможуть роботи чи інші форми автоматизованих пристроїв зрештою замінити адвокатів у проведенні адвокатської діяльності під час судових розглядів та зустрічей з клієнтами.

Така трансформація була б водночас страшною та захоплюючою для юристів. Проте всі ми маємо прийняти таку ймовірність.

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!