Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Мартін Вайтхорн

Сьогодні ми раді представити ще одного нашого міжнародного учасника – Мартіна Вайтхорна. Мартін – юрист із майнових питань у Julie West Solicitors і національний представник відділу молодших юристів Суррея, де працює з іншими групами молодших юристів для їх підтримки. 

Пропонуємо відповіді Мартіна на кілька наших запитань.

Чому ви вирішили стати міжнародним учасником АПУ?

Для того, щоб мій членський внесок допомагав АПУ у її роботі на підтримку прав людини та верховенства права в Україні. Я є громадянином Великобританії та Чехії, і пам’ятаю розповіді моєї матері про поневіряння її батьків під час нацистського та російського режимів. 

Не знаю, чи моя спеціальність зможе мені стати в нагоді у вашій боротьбі, але в якості міжнародного учасника я можу принаймні спробувати.

На вашу думку, які виклики стоять перед юридичною професією сьогодні?

Для початку, це забезпечення верховенства права. Дозвіл політичним лідерам діяти без захисних стримувань і противаг стає все більш поширеною проблемою у світі. У Сполученому Королівстві судовий розгляд – це процес, який використовується для забезпечення законності дій нашого уряду, особливо в останні місяці, щоб оскаржити спроби депортувати до Руанди шукачів притулку. Однак, останніми роками цей легітимний процес зазнав критики, оскільки судді розглядаються як перешкода для уряду, а не як необхідна складова.

Таким чином, цей перший виклик іде рука об руку зі сприйняттям адвокатів громадськістю, причому ганебними прикладами є звинувачення «лівих/активістів-юристів» і «ворогів народу». Зі свого боку, Товариство юристів Англії та Уельсу реалізує кампанію, щоб оскаржити цей публічний наратив і пропагувати цінність верховенства права та доступу до правосуддя. Крім того, я сподіваюся побачити підвищення прозорості в наших судах, а покращений доступ до дистанційного перегляду слухань стане кроком у правильному напрямку, щоб вселити впевненість у тому, що правосуддя звершується.

І, нарешті, все більш актуальною темою є навколишнє середовище. Хвилі спеки та повені цього літа в Пакистані зробили це очевидним. Юристи мають велику силу, щоб сприяти позитивним змінам, і двома фасилітаторами цього є Lawyers for Net Zero та The Chancery Lane Project.

Lawyers for Net Zero – це некомерційна організація, яка допомагає інхауз юристам очолити зусилля своїх організацій щодо Net Zero. Проект Chancery Lane, зі свого боку, є ініціативою, яка готує положення, узгоджені з цілями Паризької угоди, для швидкого включення в комерційні контракти.

Як ви думаєте, як виглядатиме професія юриста у майбутньому?

Я міг би говорити про інновації в нашій професії та зміну характеру роботи тих, хто займається приватною практикою або є інхаузом, але це було б лише повторенням коментарів інших колег. Я скажу, що я щиро вірю в те, що в майбутньому професія юриста стане різноманітнішою. Але це можливо лише за умови постійних зусиль, спрямованих на те, щоб у професії працювали найкращі люди.

Я говорю не лише про різноманіття характеристик професії, а й про різноманіття думок, яке опиниться під загрозою по всій Україні, якщо Володимир Путін досягне свого. 

Крім того, я особливо прагну того, щоб люди з обмеженими можливостями в юридичній професії будь-якого рівня стажу – як юристи, так і ті, хто обіймає інші посади – отримали розумні пристосування, необхідні для найкращої роботи.

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!