Ви маєте змогу допомогти АПУ

Міжнародна підтримкаНовини

Знайомство з міжнародними учасниками АПУ: Тобі Кадман

З початком повномасштабної війни Росії проти України Асоціація правників України знайшла підтримку у багатьох міжнародних юридичних асоціаціях та міжнародних інституціях. А влітку цього року ми відкрили двері для індивідуальної міжнародної участі в АПУ, щоб підтримати асоціацію у боротьбі на юридичному фронті могли юристи з будь-якої країни.

Ми дуже горді, що на сьогодні частиною нашої асоціації вже стали юристи з багатьох країн, які розділяють наші цінності та готові докладати зусиль для забезпечення верховенства права у світі.

Щоб розказати про юристів, які приєдналися до АПУ, ми починаємо цикл статей-знайомств з нашими міжнародними учасниками.

Сьогодні ми раді познайомити вас з нашим міжнародним учасником Тобі Кадманом. Тобі є співзасновником The Guernica 37 Group і співголовою Guernica 37 Chambers. Він визнаний фахівець з міжнародного права, зокрема міжнародного кримінального та гуманітарного права, міжнародного тероризму, комерційного права, арбітражу, боротьби з корупцією, екстрадиції та взаємної правової допомоги, а також прав людини. Він читає лекції з міжнародного кримінального права, кримінально-процесуального законодавства та прав людини, а також надає численні поради та тренінги для суддів, прокурорів, адвокатів та правоохоронних органів на Балканах, Близькому Сході, Північній Африці та Південній Азії.

Тобі консультує з питань судової реформи, розробки законів та інституційної розбудови в Албанії, Бахрейні, Бангладеш, Боснії та Герцеговині, Бірмі (М’янмі), Хорватії, Лівані, Македонії, Чорногорії, Сирії та Тунісі. Особливою сферою знань Тобі є міжнародно-правові зобов’язання та система захисту ООН, в тому числі спеціальні процедури ООН.

Ми попросили Тобі відповісти на кілька запитань щодо міжнародної участі у АПУ та його бачення майбутнього юридичної професії. 

Чому ви вирішили стати міжнародним учасником АПУ?

Я практикую у сфері міжнародного права вже 21 рік. Відданий забезпеченню правди, справедливості та відповідальності, а також зміцненню верховенства права. Російська агресія проти українського народу попрала все, у що я вірю. Винні мають бути притягнуті до відповідальності через незалежний, прозорий і законний судовий процес. Я приєднався до АПУ як міжнародний учасник, оскільки хочу підтримати важливу роботу АПУ та надати допомогу, якщо це буде потрібно.

На вашу думку, які виклики стоять перед юридичною професією сьогодні?

Юристам нелегко по всьому світу. Є фінансові обмеження, спроби підірвати верховенство права, замахи на незалежність судової влади. В українському контексті виклики ще більші. Один з них –  нереалістичні очікування щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, які вчинили військові злочини, злочини проти людяності та геноцид в Україні. Викликом для України буде зміцнення її внутрішніх інституцій, управління міжнародною підтримкою та збереження підтримки громадянського суспільства. Потрібна реалістична стратегія щодо того, як і що переслідувати, та як донести це до громадськості. Необхідно визнати, що не кожен військовий злочин буде переслідуватися, і що, через обмежені ресурси, потрібно буде відбирати та визначати пріоритети на основі прозорих і обґрунтованих критеріїв. Необхідно також визнати, що це триватиме роки, і не слід поспішати з вироком. Зміцнення національних правових інституцій – це те, що необхідно зараз.

Як ви думаєте, як виглядатиме професія юриста у майбутньому?

Це питання, на яке найважче відповісти. Я можу сказати, як це має виглядати, але важко сказати, як це буде насправді. Потрібна модернізація, щоб зміцнити організованість, відповідальність, професійність та етичність. Представники юридичної професії повинні будуть пройти підготовку з нових галузей права, таких як міжнародне гуманітарне право та міжнародні права людини. АПУ має зміцнити свої зв’язки з  юридичними асоціаціями по всьому світу, щоб сприяти власному розвитку та розвитку її членів.

Як член англійської колегії адвокатів і міжнародний учасник АПУ, я готовий, як і багато інших юристів, подібних до мене, допомогти АПУ у зміцненні та розширенні можливостей юридичної професії для задоволення реальних вимог, з якими вона зараз стикається під час незаконної агресії.

Related posts
Новини

Правове майбутнє та інновації: погляд юристки, що працює в індустрії відеоігор

Міжнародна підтримкаНовини

Можливість для членів АПУ: знижка 25% на заходи Академії європейського права!

Експертна думкаНовини

Зміни щодо прав на трансляції спортивних подій: наслідки будуть відчутні цього року

Новини

Sayenko Kharenko — Генеральний партнер АПУ в 2023 році!