Ви маєте змогу допомогти АПУ

ВажливоНовиниПетиціїПодії

21 жовтня відбудеться вебінар “Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: термінові заходи для відновлення верховенства права”

Співорганізатори: Асоціація правників України (АПУ), Global Accountability Network (GAN), International Section of the New York State Bar Association (NYSBA International).

Злочин агресії – «мати злочинів» – є фундаментальним порушенням суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності однієї держави проти іншої. Агресія Російської Федерації проти України стала найбільшою війною в Європі з часів Другої світової війни та заклала основу військових злочинів, злочинів проти людства та геноциду.

Хоча інші злочини вже розглядаються міжнародними судовими інституціями (ICC, ICJ, ECHR), жоден із існуючих механізмів міжнародного права не має юрисдикції щодо злочину агресії проти України. Якщо агресія проти України залишиться поза увагою міжнародного співтовариства, вона створить прецедент і може призвести до більшої безкарності інших тоталітарних режимів у світі.

Відомі експерти в галузі транснаціонального правосуддя, юридичні спільноти в усьому світі та громадянське суспільство закликають міжнародне співтовариство створити Спеціальний трибунал для злочину агресії проти України. 7 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила резолюцію, в якій закликала ООН, ЄС, РЄ, інші міжнародні організації, а також парламенти всього світу підтримати створення Трибуналу.

Питання для обговорення:

 • Підстави для створення Спеціального трибуналу: ООН, ЄС, РЄ або спеціальна міжнародна угода.
 • Мандат, склад та інші питання створення Трибуналу.
 • Перші кроки та ключові віхи.
 • Основні труднощі створення Трибуналу. Як нам їх подолати?
 • Позиція юридичної спільноти: презентація резолюцій АПУ, NYSBA та ABA.

Дата презентації: 21 жовтня 2022 року, 19:00 – 21:00 за Києвом | 12:00 – 14:00 за Нью-Йоркським часом

Формат: онлайн (платформа ZOOM).

Мови: англійська/українська (з синхронним перекладом).

Корисні матеріали для учасників:

Проект порядку денного

Вступне слово:

 • Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України, керуюча партнерка LCF Law Group
 • Шеррі Левін Воллах, Президентка NYSBA
 • Антон Кориневич, Посол з особливих доручень МЗС України, Уповноважений представник України в Міжнародному Суді ООН (відеозвернення)

Модераторка:

 • Професорка Мілена Стеріо, професорка права в Клівлендському коледжі права Клівлендського державного університету та виконавча директорка Групи міжнародного публічного права й політики (PILPG). Провідна експертка з міжнародного права, міжнародного кримінального права та прав людини.

Доповідачі:

 • Олександр Качура, народний депутат України
 • Юрій Бєлоусов, начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора.
 • Професор Девід М. Крейн, колишній головний прокурор Спеціального суду Сьєрра-Леоне, засновник Global Accountability Network.
 • Посол Ганс Корелл, колишній заступник Генерального секретаря з юридичних питань та юрисконсульт ООН.
 • Посол Девід Дж. Шеффер, американський юрист і дипломат, який служив першим Послом США у справах воєнних злочинів, брав участь у створенні Міжнародних кримінальних трибуналів по колишній Югославії і Руанді, Спеціального суду для Сьєрра-Леоне, і Трибуналу Червоних кхмерів.
 • Професорка Дженніфер Трахан, клінічна професорка Центру глобальних питань Нью-Йоркського університету та директорка відділу міжнародного права та прав людини. Професорка Трахан також є автором численних розділів у книгах, статей з огляду права, авторських публікацій, а також юридичних збірників, у тому числі «Геноцид, військові злочини та злочини проти людяності: збірник прецедентного права Міжнародного кримінального трибуналу по Руанді» та «Геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності: Актуальний дайджест прецедентного права Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії».
 • Професор Ірвін Котлер, міжнародний голова Центру прав людини імені Рауля Валленберга, почесний професор права в Університеті Макгілла, колишній міністр юстиції та генеральний прокурор Канади та багаторічний член парламенту, а також міжнародний юрист із прав людини.

Якщо ви маєте питання до спікерів – залиште їх в реєстраційній формі. Відповіді ви зможете почути під час події.

Увага! Для участі у заході попередня реєстрація обов’язкова.

Персональний лінк для підключення буде надіслано кожному учаснику на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Зверніть увагу, участь у події – безкоштовна. За бажанням, Ви можете здійснити благодійний внесок та підтримати діяльність Асоціації правників України.

Координаторка
Катерина Пищик
kpyshchyk@uba.ua.

За додатковою інформацією щодо заходу звертайтесь за тел.: +38 (096) 742-71-07 (WhatsApp, Telegram) або пишіть на адресу: kpyshchyk@uba.ua.

Related posts
Події

14 квітня 2023 відбудеться семінар: «Кваліфікація в Англії та Уельсі. Звільнення від нового кваліфікаційного іспиту адвоката»

Новини

Зробіть Великодній подарунок дітям, які потребують допомоги

Новини партнерівПодії

28 березня відбудеться вебінар «Практичні аспекти прийнятності та оцінки доказів у справах про воєнні злочини»

Новини

Завершено серію зустрічей в рамках Legal English Speaking Club